Dlouhé roky se o tom spekulovalo, fanoušci podepsali mnoho peticí a prosili o další díly. Nyní bylo jejich přání konečně vyslyšeno. Alespoň tedy z části. Oblíbený seriál Přátelé se vrátí s jednou jedinou speciální epizodou.

Přátelé mají po celém světě miliony fanoušků a právem se řadí mezi nejlepší projekty, jaké kdy vznikly. Rachel, Phoebe, Monica, Ross, Joey a Chandler – pětice přátel, kteří se ve svých životech dostávají do mnoha komických situací, si získala srdce mnohých. Oblíbený sitcom se těší obrovské popularitě i přesto, že od odvysílání jeho prozatím poslední epizody uplynulo neuvěřitelných sedmnáct let. Od té doby vzniklo několik peticí, v nichž skalní fanoušci prosili o návrat svých oblíbených hrdinů, aby opět mohli hltat jejich osudy.

Slov o případném pokračování padlo mnoho, nikdy to ale nevypadalo, že by se měly nové díly začít natáčet. O to větší radost diváci měli před dvěma lety, kdy bylo oznámeno, že se Přátelé konečně vrátí na televizní obrazovky. Kdo ale počítal se zcela novou řadou seriálu, bude nejspíš zklamán. Dlouho připravovaný díl je totiž zcela speciální. Herci v něm totiž nebudou vystupovat ve svých známých rolích, ale sami za sebe.

Společně se sejdou v prostorách studia číslo 24 (Stage 24), kde se seriál natáčel, a na vznik Přátel zavzpomínají, uvedl server Us Weekly. Ve speciální epizodě se rovněž objeví i další tvůrci seriálu a s nimi i několik dalších známých osobností, které s největší pravděpodobností prozradí, jak seriál vnímají a jaký dopad měl na jejich životy. Diváci se tak mohou těšit například na Justina Biebera, Reese Witherspoonovou či Caru Delevingne.

Premiéra dílu s názvem Friends: The Reunion je skutečně za dveřmi. Epizoda bude ke zhlédnutí již 27. května prostřednictvím služby HBO Max. Čeští diváci se jí ovšem tak brzy nedočkají. Streamovací služba HBO Max totiž prozatím není v České republice k dispozici. Dostupná služba HBO GO dle webu tvfreak.cz speciál Přátel nenabídne.

Služba HBO Max by měla do Česka dle očekávání dorazit v průběhu letošního léta a nahradit tak stávající platformu HBO GO. Do té doby mohou být divákům cenou útěchy všechny dříve natočené epizody seriálu Přátelé, jež jsou na HBO GO dostupné ke zhlédnutí.