Česká pošta v souvislosti s epidemií koronaviru dočasně zastavuje poskytování některých služeb na svých pobočkách. Jde o další opatření poté, co od čtvrtku omezila jejich otevírací dobu.

Krizový štáb České pošty rozhodl o dočasném zastavení poskytování všech sázkových služeb, loterijních a neloterijních služeb na všech pobočkách pošty, informoval mluvčí státního podniku Matyáš Vitík s tím, že jde o služby společností Sazka a Tipsport. Omezení platí od čtvrtku 19. března až do odvolání.

Vitík zároveň dodává, že nejde o zastavení těchto služeb, pouze nebudou poskytovány na pobočkách České pošty. Nadále budou dostupné v trafikách, na čerpacích stanicích nebo prostřednictvím internetu.


Kvůli zachování infrastruktury a potřeby obyvatel zůstává zachovaná služba dobíjení O2, Vodafone, T-Mobile a Bleskmobil a prodej SIM karet všech mobilních operátorů,doplnil mluvčí pošty.

Česká pošta navíc od čtvrtku do odvolání omezila otevírací dobu na svých pobočkách, otevřeny jsou pouze do 16 hodin. O sobotách a nedělích budou navíc pro veřejnost uzavřeny úplně. Zároveň od 10 do 12 hodin jsou pobočky přístupné pouze lidem nad 65 let. Více než stovka pošt zůstává kvůli koronaviru uzavřena úplně.

Kompletní seznam uzavřených pošt najdete zde.