Česká pošta od čtvrtku 19. března do odvolání omezuje otevírací dobu na svých pobočkách. Kvůli koronaviru už jich navíc 124 uzavřela úplně. Zároveň od 10 do 12 hodin budou pobočky přístupné pouze lidem nad 65 let.

Státní podnik upravuje od čtvrtku hodiny pro veřejnost tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin.  Od soboty 21. března do odvolání pak ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pošty tak budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé Pošt Partner dostali doporučení zavést stejná opatření. Rozhodnutí je však plně v jejich kompetenci.

Na základě nařízení vlády budou zároveň všechny pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. „Prosíme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí,vzkázal mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.


Pošta zároveň vyzývá veřejnost, aby na pobočky docházela jen v nejnutnějších případech. „Žádáme klienty České pošty, aby aktuální stav hodin pro veřejnost sledovali na vstupu do pobočky a v informačním systému pobočky,dodal Vitík.