I přes neustálou kritiku vybraných jedinců, má za sebou zpravodajská stanice ČT24 třetí nejúspěšnější čtvrtletí od začátku vysílání v roce 2005. Pořady na ČT1 pak v hlavním vysílacím čase sledovalo nejvíce diváků za posledních třináct let, úspěch hlásí i ostatní stanice. Česká televize se tak od začátku roku stala nejsledovanější televizní skupinou.

První tři měsíce letošního roku byly jednoznačně ve znamení Kavčích hor. Česká televize se může pochlubit celkovým podílem na publiku 33,69 procent. Má tak největší sledovanost od roku 1998, kdy se Češi připoutali k obrazovkám, aby sledovali olympiádu v japonském Naganu. Svůj prim si ČT drží jak v celodenní sledovanosti, tak i v hlavním vysílacím čase, kde tvoří podíl na 32,81 procent.

„České televizi se daří vyvíjet kvalitní náměty a zpracovávat je na vysoké úrovni, což potvrzuje nejen zisk mnoha ocenění, včetně Českých lvů, ale také vysoká poptávka o koupi naší původní dramatiky, spokojenost diváků s vysíláním a zájem o program ČT, který byl na jaře nebývalý,“ pochlubil se generální ředitel Petr Dvořák.

Jednička lákala nejen na novoroční Poslední aristokratku, ale i na dramatický seriál Kukačky nebo historickou minisérii Božena o známé spisovatelce Boženě Němcové. Popularitu si ale předně získal retro detektivní seriál. „Zločiny Velké Prahy se staly naším nejsledovanějším seriálem za posledních patnáct let,“ pokračoval Dvořák.

Stanici ČT1 sledovalo v průměru 23 procent diváků, zpravodajskou relaci Události si na televizních obrazovkách pustilo denně téměř 1,3 milionů lidí.

Ryze zpravodajská stanice ČT24 si drží vysoký zájem diváků po celý den s průměrným podílem na publiku 5,47 procenta. Dětský kanál ČT:D dosahuje ve skupině diváků ve věku 4 až 12 let podílu přes 27 procent, ČT sport pak sleduje průměrně 3,87 procent diváků. Až 2 procenta diváků na 65 let sledují ČT 3. Nejsledovanější pořady však dosáhnou až 8 procentního podílu.