Více než jeden a půl milionu zhlédnutí za zhruba dva dny má rvačka českého řidiče s motorkářem. Ta se odehrála v neděli u mýtné brány na polské dálnici A4 nedaleko města Vratislavi. Video zveřejnila v úterý televize TVN 24.

„Vyměňují si údery pěstmi, kopou se a převracejí motocykl. Takové scény před mýtnicí na dolnoslezském úseku dálnice A4 zaznamenala kamera v jednom autě,“ informovala televize TVN 24.

Na záběrech, které zachytil neznámý řidič, jsou vidět auta stojící před mýtnou bránou. Přijíždějící motorkář se pokusí objet kolonu čekajících řidičů. Ve chvíli, kdy se chce dostat před auto s českou poznávací značkou, daleko nedojede. Šofér černého passatu totiž pro předbíhání pochopení nemá a motorkáře před sebe nepustí.

Ten následně reaguje podrážděně, bouchne do okna auta a kopne do něj. To řidiče osobáku rozzuří, vystoupí, něco motorkáři říká a udeří do jeho stroje.

Následné strkání přeroste do rvačky, při které padají rány pěstí a kopce. Vše přeruší až další řidič. Další vývoj už video nezachytilo, podle místních médií se však spor podařilo uklidnit natolik, že se každý z účastníků vydal vlastní cestou.

Policisté podle polské televize žádné oznámení neeviduje. Záběry původně na sociálních sítích zveřejnila organizace, která bojuje proti násilí na silnicích. Následně se však video dostalo do vysílání polské zpravodajské televize.