Policisté nemohli uvěřit vlastním očím, když se k nim dostala fotografie velmi kuriózního způsobu přepravy osobního auta. To totiž někdo převážel přímo v dodávce. Aby se do ní osobák vešel, byl převrácený na bok.

O tom, že vynalézavost některých Slováků nezná hranice, se přesvědčil pan Filip, který na cestě mezi obcemi Sklabiňa a Turčianska Štiavnička nedaleko města Martin narazil na šíleného řidiče. Ten převážel osobní auto nacpané v dodávce.

„Fanoušek Filip nám poslal fotografie i s upřesněním převozu. Auto bylo přichyceno jen natahovací gumou, aby se dveře neotvíraly. Jel ze Sklabině po staré cestě směrem do Turčinaské Štiavničky,“ informovali slovenští policisté s tím, že se už podivným způsobem přepravy zabývají.

Slovenské cesty jsou ale přehlídkou různých bizardních věcí. V únoru například tamní policisté v obci Želiezovce zahlédli červenou Felicii, která jim musela připomínat známou rodinu Flintstoneových. V tomhle případě však vůz bez motoru nepoháněly nohy řidiče, ale další auto. „Řidič vlečeného vozidla alespoň myslel na svou bezpečnost, protože měl na hlavně nasazenou přilbu a oblečenou měl bundu s reflexními prvky,“ popsala slovenská policie.

Hlídka následně oba osobáky doprovodila až k nejbližšímu autovrakovišti, protože na Felicii dokonce nefungovaly směrovky ani brzdová světla. „Vlečení vozidla musí splňovat základní ustanovení zákona,“ oznámili policisté. Odvážný řidič nakonec vyvázl s pokutou 50 eur, v přepočtu zhruba 1200 korun.