Jistě budete souhlasit, že k vánoční pohodě neodmyslitelně patří sledování pohádek a filmů. Vždyť kdo by si uměl představit nejkrásnější svátky v roce bez Tří oříšků pro Popelku, Pelíšků nebo dvojicí komedií Sám doma. Oblíbenou klasiku však můžete letos doplnit hned několika novými peckami. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší vánoční filmy, které najdete na streamovací platformě Netflix.

OVEČKA SHAUN: VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Další pokračování příběhů ovečky (tedy vlastně beránka) Shaun vás tentokrát zavede na farmu v předvánočním čase, kdy jsou přípravy na svátky v plném proudu. Zatímco ostatní zdobí stromeček a farmář chystá vánoční punč, Shaun je nespokojený velikostí punčoch, které mají viset nad krbem. A tak se semele neuvěřitelné dobrodružství, ve kterém si svou roli zahraje i Santa Claus.

se souhlasem Netflix

Ovečka Shaun: Vánoční příběh (2021) | FOTO: se souhlasem Netflix

ROBIN NENÍ MYŠ

Další krátký animák ze stejného studia jako Ovečka Shaun vám odvypráví tak trochu absurdní příběh ptáčka Robin, která žije v myší rodině. Vajíčko s malou drozdicí se nešťastnou náhodou spadne z hnízda a dokutálí se až na skládku. Tam se jí ujme myší rodina, která se živí loupežemi. Zjistí malá Robin, že není myš?

CHLAPEC, KTERÉMU ŘÍKAJÍ VÁNOCE

Jedenáctiletý Nikolaus se rozhodne hledat svého otce. Ten se vydal na mrazivý sever, aby objevil bájnou vesnici plnou elfů. Nikolause čeká velká spousta dobrodružství, při kterých potká rozličná bájná stvoření. Oko českého diváka pak potěší i pohled na krásnou českou přírodu a památky. Natáčelo se totiž mimo jiné na zámku v Dobříši, Křivoklátu, lese v Jevanech nebo ve skanzenu Řepora. V Britském filmu se tak mihne i český herec Václav Chalupa, Slovák Tomáš Dianiška, americká zpěvačka dlouhodobě žijící v Česku Tonya Graves i hvězda Mostu Zdeněk Godla.

se souhlasem Netflix

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021) | FOTO: se souhlasem Netflix

DAVID A ELFOVÉ

Další vánoční film z dílny Netflix pochází netradičně z Polska. Vánoční komedie vás zavede trochu nečekaně do Tater. Žije zde rodina malého Davida a přísně dodržuje vánoční tradice. Všechno se ale změní, když se přestěhují do Varšavy, kteří mají najednou mnohem více práce. Příští Vánoce však za Davidem ze severního pólu uteče elf Albert, který si myslí, že mu pomůže znovu objevit lásku k Vánocům. Vydají se na cestu za Davidovými prarodiči, aby je pak Santa Claus s paní Clausovou a Davidovi rodiče hledali a zachránili je.

MILOSTNÁ PAST

Tradiční americká vánoční romantická komedie režiséra Hernána Jiméneze s Ninou Dobrev v hlavní roli. Mladá žena, novinářka z Los Angles, cestuje na svátky na druhý konec Států. Má totiž smůlu v lásce a právě proto míří za mužem, který ji padl do oka v seznamovací aplikaci.

JAKO KŮL V PLOTĚ

Dlouholetí přátelé a spolubydlící Peter a Nick mají na Vánoce každý jiné plány. Peter se ale před odjezdem za rodiči rozejde s přítelem a je mu trapné být na svátky zase sám, a tak přemluví Nicka, aby jel s ním a předstíral, že spolu chodí. Jejich lež se rozpadne hned po příjezdu, kdy Peterovi oznámí jeho máma, že má pro něj rande na slepo. Jak tato zápletka dopadne, se podívejte na film.

se souhlasem Netflix

Jako kůl v plotě (2021) | FOTO: se souhlasem Netflix

PRINCEZNA Z CUKRÁRNY 3: HVĚZDNÁ ROMANCE

Již třetí pokračování série Princezna z cukrárny Vanessou Hudgensovou v trojroli. Po krádeži cenné vánoční relikvie poprosí královna Margaret a princezna Stacy, které jako by si z oka vypadly, o pomoc odvážnou dvojnici Fionu a jejího sexy expřítele.