Obrovskou tragédií mohla skončit na první pohled nevinná hra na schovávanou. Sedmiletý chlapec se totiž ukryl v kontejneru na odpadky zrovna ve chvíli, kdy pro její obsah přijelo popelářské auto. Život mu nakonec zachránila duchapřítomnost pracovníka technických služeb. 

Zachráncem malého chlapce z Floridy se stal muž jménem Waldo Fidele. Ten si na poslední chvíli všiml něčeho zvláštního na záběru z kamery, která je umístěná přímo nad otvorem, kde se odpadky sypou do popelářského auta.

V rychlosti proto vypnul nastartované sekací nože na zpracování odpadu, čímž klučinovi doslova zachránil život, napsal web The Huffington Post. „Byl to pro mě zlý sen, byl jsem vyděšený,“ popsal duchapřítomný pracovník technických služeb, který chlapce následně vysvobodil a přivolal záchranku.

„Myslel jsem, že je to můj konec. Mohla ze mě být bramborová kaše,“ přiznal sedmiletý Elias Quezada pro americkou televizní stanici. V době incidentu se o chlapce starala babička, která přiznala, že se vše událo tak rychle. Údajně si ani nestačila všimnout, že vnuk není doma. „V průběhu jedné minuty vyšel ven a potom jsem jen slyšela zvuk popelářského auta a křičícího chlapa,“ popsala.

Elias nakonec vyvázl jen z menšími odřeninami, vyšetření neukázaly žádné vážnější zranění. Sám dokonce slíbil, že se podobným hrám už bude vyhýbat. „Už nemám rád odpadkové koše,“ prohlásil. „Pokud to nebudou ty malé koše, které máme uvnitř v domě. Ty jsou v pořádku,“ dodal vtipně malý chlapec.