O dobrý skutek se postaral teprve desetiletý chlapec. Když americký stát Rhode Island zasáhla sněhová bouře, rozhodl se pomoci těžce zkoušeným zdravotníkům, aby se mohli dříve dostat ke svým rodinám.

Východní pobřeží Spojených států před nedávnem zasáhla sněhová bouře, teplota byla pod bodem mrazu a venku vládlo opravdu nepříjemné počasí. Většina lidí proto nevystrčila z domu ani patu.

Jinak se ale zachoval desetiletý Christian Stone z amerického města Westerly, který začal před místní nemocnicí odklízet sníh z aut zdravotnického personálu, informovala televize CNN. Touto cestou se jim chtěl odvděčit za jejich namáhavou práci v době pandemie covidu-19. Přidala se k němu také kamarádka jeho maminky, třiadvacetiletá Abbey Meeker.

Mladá žena přiznala, že by za takového počasí zřejmě ven vůbec nevyšla, chlapcovo odhodlání ji však motivovalo. „Christian je na svůj věk velmi chytrý,“ prohlásila Abbey a prozradila, co bylo jejich cílem. Chtěli, aby se personál nemocnice po pracovní směně dostal co nejdříve ke svým rodinám.

„Myslím, že nám v průběhu pandemie moc pomáhají, proto jsem si řekl, proč nemůžeme pomoci my jim,“ vysvětlil chlapec. Nakonec dvojice očistila 80 aut. „Přišli jsme kolem druhé hodiny, odklidili jsme zasněžená auta. Následně vyšly sestřičky a poděkovaly nám,“ doplnili. Za svou práci nic nechtěli, malý chlapec zdůraznil, že největší odměnou pro něj bylo viděl zdravotníky šťastné.