Krást se nemá! O tom se na vlastní kůži přesvědčil sedmatřicetiletý muž při návštěvě supermarketu. Ještě v obchodě se totiž pokusil rychle sníst kuře, za které však ještě nezaplatil. To se mu ale pořádně vymstilo.

Neobvyklou akci za sebou mají záchranáři z německého města Minden. V úterý museli pomáhat 37letému muži, který se rozhodl krást v jednom z místních supermarketů, informovalo Radio Westfalica.

U masového pultu si podle policistů objednal kuře v hodnotě šesti eur, tedy zhruba 150 korun. Protože ho rozhodně neměl v plánu zaplatit, už při cestě k pokladně jej začal pojídat.

K mužově smůle si jeho nezákonného hodování všiml zaměstnanec supermarketu. Ten jej požádal, aby kuře nejprve zaplatil. Zřejmě hladový zloděj se ale naopak rozhodl kořist do sebe rychle nacpat. To se mu však téměř stalo osudným, kouskem kosti se totiž začal dusit.

Zaměstnanci nakonec museli přivolat záchranku a vše dobře dopadlo. Hladový zákazník vyfasoval kromě trestního oznámení také zákaz vstupu do supermarketu.