Pád lanovky v Itálii, při kterém před necelým měsícem zemřelo čtrnáct lidí, přežil pouze pětiletý chlapec. Nyní se na veřejnost dostaly záběry o z průmyslové kamery, na kterých je vidět, co přesně se stalo, informoval zpravodajský web Corriere della sera.

Podle videa byla červenobílá kabina lanovky s patnácti lidmi už téměř ve své horní stanici, když se najednou prudce zhoupla, selhaly ji brzdy a rozjela se střemhlav dolů po laně. Při přejezdu přes první sloup vyjela z vodícího lana a zřítila se dolů na zem. Tam se kutálela ještě několik metrů po svahu.

Italská média zveřejnila záběry z celkem dvou kamer. Ta druhá zabírá prostor horní stanice, kde je vidět, že se obsluha už chystala pasažérům otevřít dveře kabiny. Chybělo opravdu jen pár metrů a všichni mohli být v pořádku. To se však bohužel nestalo.

Hroznou tragédii přežil pouze pětiletý Eitan Biran. Čtrnáct lidí, včetně jeho rodičů, prarodičů a sourozence, zahynulo. Chlapec podle všeho přežil jen díky tomu, že ho otec v posledních chvílích života uchránil svým vlastním tělem.

Video slouží jako důkazní materiál, se kterým pracují vyšetřovatelé. Ti krátce po nehodě zadrželi tři zaměstnance firmy, která lanovku provozovala. Údajně měli manipulovat s brzdami, o problému navíc údajně věděli delší dobu.

Neštěstí se stalo v neděli 23. května v italské obci Stresa, která leží na břehu piemontského jezera Lago Maggiore. Lanovka vedla na vrch Mottarone, který je vyhledávaným výletním cílem kvůli vyhlídkám do okolí a zábavnímu parku pro děti.