Na novou televizi se David velmi těšil, radost z nákupu se ale rychle proměnila v nepříjemný zážitek. Když po příchodu ze supermarketu přístroj vybalil z krabice, objevil úplně jiný model, než si v prodejně vybral a zaplatil. Překvapení ale nastalo až při reklamaci, prodavači jej totiž obvinili z krádeže. 

Neuvěřitelnou zkušenost při nákupu nového televizoru má za sebou David Jones z britského Derbyshire. V tamním supermarketu Tesco si vybral model za 279,99 liber, tedy zhruba za necelých 9 tisíc korun. Spokojen s výhodným nákupem vyrazil domů. Když však televizor vybalil z krabice, čekalo na něj překvapení. V obalu se totiž nacházel model úplně jiné značky, navíc za cenu 349 liber, v přepočtu přes 10 korun. V balení navíc chyběl dálkový ovladač a kabely, píše deník Daily Mail

David se proto rozhodl do obchodu vrátit a zakoupený přístroj reklamovat. K velkému překvapení mu ale zaměstnanci obchodního řetězce oznámili, že to není možné. Muž však na vrácení peněz trval celé dva týdny. „Byl jsem tam třikrát s několika svými přáteli a jednou sám, ale pořád se na něco vymlouvali,“ vysvětlil muž, který navíc trpí poruchami učení. 

Po několika pokusech o reklamaci zaměstnanci nakonec Davida obvinili z krádeže a vzkázali mu, aby se už do obchodu nikdy nevracel. „Cítil jsem se trapně, protože mi Tesco řeklo, že možnost vrácení vadných produktů neposkytují,“ popsal nepříjemný zážitek s tím, že se mu navíc zaměstnanci vysmívali kvůli jeho postižení. 

Svou zkušenost nakonec zveřejnil na sociální síti a s pomocí své spolubydlící kontaktoval zákaznickou linku obchodního řetězce. „Dali mi referenční číslo a řekli, ať ho vezmu spolu s televizí a účtenkou do obchodu,“ tvrdí Davidova kamarádka Denise Bowlesová. I přesto zoufalý muž opět nepochodil. Zaměstnanci obchodu mu totiž oznámili, že je nějaké referenční číslo nezajímá. 

Davidovi se s reklamací zatím uspět nepodařilo. Mluvčí britského Tesca uvedla, že zákazníkům řetězec vždy nabídne možnost vrácení zboží dle obchodních podmínek. Mají na to nárok. Bereme všechny stížnosti velmi vážně,“ řekla deníku. „Pokud zjistíme, že se jedná o naši chybu, obrátíme se na zákazníka, abychom vše napravili,“ doplnila.