Výjezd městských policistů v Opavě skončil poměrně nečekaně. Přivoláni byli do místního supermarketu, kde se žena pokusila ukrást kojeneckou výživu pro své malé dítě. Strážníci však ukázali, že mají srdce na správném místě. 

Když opavští strážníci vyjížděli k nahlášené krádeži v supermarketu, zřejmě očekávali běžný zásah. Po příjezdu na místo však nalezli plačící matku malého dítěte. „V obchodě odcizila potraviny pro dítě (sunar, přesnídávky apod.). Mezi odcizené věci se jí však připletlo i víno. Všechny věci se v pořádku vrátily do obchodu,“ napsal na Facebooku šéf městské policie v Opavě Jiří Klein.

Reakce strážníků byla docela nečekaná, trest zoufalou matku neminul pouze za krádež vína. „Následně se všichni tři strážníci složili a nakoupili pro její dítě nezbytné potraviny,“ popsal zásah ředitel městské policie.

Šéfa opavských strážníků lidský přístup jeho podřízených potěšil. „Děkuji těmto třem mušketýrům za mimořádně citlivý a laskavý přístup k řešení věci. Jsem na vás pyšný,“ doplnil Klein.