Diváky učňovského speciálu pořadu Prostřeno rozzuřilo chování mladičkého soutěžícího Samuela Weissara. I když se ještě v pondělí tvářil jako sympaťák, v průběhu týdne se teprve osmnáctiletý student střední školy ukázal jako vypočítavý a zákeřný taktik. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Fanoušci kuchařské show mu pořádně nakládají na sociálních sítích. 

O výhru se uplynulém týdnu poprali budoucí kuchařští talenti. Pětici soutěžících totiž tvořili studenti gastronomie z odborných škol v západních Čechách. Jako první se vařečky chopil právě Samuel, který si v pondělním díle Prostřena vyvařil 31 bodů. 

Zatímco zpočátku Samuel na diváky působil jako sympaťák, velmi rychle změnili názor. Ukázalo se, že je taktik, který se nebojí úskoků a podrazů na své spoluhráče. Před nimi totiž tvrdil, že mu jídlo chutná a následně jim udělil pouze pět bodů, aby náhodou nevyhrál nikdo jiný než on. 

„Same, vy jste se vybarvil. Myslím, že důsledky vašeho chování vás v těchto dnech dohání. Dala jsem vám deset bodů, opravdu toho lituji,“ vzkázala podle webu expres.cz mladému Samuelovi divačka Kitty.

„Paní ředitelka moc nadšená nebude. Také jsem ho v pondělí chválila, bohužel se vybarvil. Dát pět bodů. Všichni jsou šikovní a pouhých pět bodů si nezaslouží nikdo z nich,“ zhodnotila další divačka. „Samueli, tak mladý a už tak zákeřný. Zamysli se nad sebou, tvá škola se za tebe bude stydět,“ napsala naštvaná Vlasta.

Student rokycanské Střední školy Jeřabinová v rozhovoru pro Plzeňský deník navíc prozradil, že by chtěl být učitelem. „Zkoušku dospělosti určitě nepodceňuji a ještě zvažuji, že bych ve studiu pokračoval. Láká mě Pedagogická fakulta v Plzni,“ prozradil své plány Samuel. „Jen to ne, takového podlého, křivého a zákeřného učitele, to snad ne,“ vyděsila se podle webu jedna z komentujících. 

Samuel má tak z ostudy kabát. Jeho taktika mu navíc nevyšla, o dva body ho totiž porazil Ludvík z odborného učiliště v Domažlicích.