Televize Nova přivede na obrazovky českou verzi populární britské soutěže, která trhala rekordy sledovanosti hned v několika zemích. Zájemci o pohádkovou výhru se už mohou hlásit prostřednictvím webu tuzemské televizní jedničky.

Původně britský formát The Chase se v Česku objeví pod názvem Na lovu. „Máme velkou radost, že se soutěž The Chase, která zaznamenala fenomenální úspěch po celém světě, objeví v České republice právě na obrazovkách TV Nova. Přináší kombinaci zábavy, vědomostí a velkého napětí,“ prozradila ředitelka programu televize Nova Silvia Majeská.

V pořadu soutěžící stojí proti profesionálnímu hráči, který se jim snaží překazit šance na výhru. Odpovídat musí na jednoduché otázky z každodenního života, ale také i na náročné vědomostní. Cílem soutěžících je pak nashromáždit co nejvíce peněz.

Domovem soutěže je britská televizní stanice ITV a patří k nejpopulárnějším pořadům. V letech 2016, 2017 a 2019 dokonce získal pořad britskou Národní televizní cenu. Licenci na vědomostní soutěž koupily televize po celém světě. Vysílala se tak například ve Spojených státech, Německu, Chorvatsku, Španělsku nebo Číně.

Novinka je podle tvůrců určena pro všechny, kdo rádi soutěží a chtějí se utkat o pohádkou výhru. Přihlašovací formulář do vědomostní soutěže Na lovu je k dispozici na webových stránkách televize Nova. Kdy se pořad dostane do vysílání, zatím není jasné.