Rčení o tom, že pes je nejlepším přítelem člověka, potvrzuje příběh fenky německého ovčáka jménem Sadie. Páníčkovi se bohatě odměnila za to, že ji zachránil z útulku. Nebýt totiž chlupatého mazlíčka, Brian Myers by zřejmě už nežil.

Loni v září Brian Myers navštívil útulek v americkém New Jersey, aby si vybral svého nového chlupatého společníka. Do očí mu padla šestiletá fenka německého ovčáka, kterou si muž vzal domů a obklopil ji láskou, o jaké si mohla v útulku nechat jen zdát. Šťastná fenka mu za to patřičně poděkovala. Jen o pár měsíců od jejího příchodu do nového obydlí totiž zachránila svému pánovi život, informovala americká televize CNN

Když byl sám doma, Myerse postihla mozková příhoda. Zhroutil se na podlahu a nebyl schopný vstát ani dosáhnout na svůj mobilní telefon. „Sadie seděla po jeho boku a kňučela. Věděla, že se s ním něco děje,“ popsala Heather Centrellaová, která je vedoucí v útulku Ramapo Bergen Animal Refuge, odkud fenka pochází.

Muži se nakonec povedlo chytit Sadie, která ho pomocí své síly odtáhla k telefonu, aby si mohl zavolat pomoc. Díky statečné fence se nakonec Myers dostal do rukou zdravotníků. „Nemůžu se dočkat, až jí uvidím a budu jí moct dát pusu a obejmout jí,“ popsal vděčný páníček, který o své odvážné fence promluvil z rehabilitačního střediska. „Existuje mnoho dalších psů, kteří čekají na to, že se stanou něčím hrdinou,“ dodal Myers a vyzval ostatní, aby se nebáli adopce psa z útulku.

Sadie se dostala do útulku v srpnu minulého roku, když ji tam nechala rodina, která se musela odstěhovat. „Majitel nového domu měl předsudky vůči německým ovčákům, takže si fenku rodina nemohla nechat,“ vysvětlila vedoucí útulku. Asi o měsíc později ji pan Myers adoptoval. „Během pobytu v útulku měla výhrady k mužům, ale s Brianem odešla, což byl náznak toho, že pro ni byl tou správnou volnou,“ doplnila Centrellaová. Zatímco páníček se zotavuje v rehabilitačním centru, Sadie na něj čeká u rodiny jeho bratra.