Bývalý americký prezident Donald Trump v únoru spustí vlastní alternativu k sociální síti Twitter. Ve čtvrtek o tom s odkazem na App Store informovala agentura Reuters.

Nová sociální sít s názvem Truth Social má začít fungovat 21. února, tedy v den, kdy si Spojené státy připomínají narození svého prvního prezidenta Georgea Washingtona. Aplikace z dílny Trumpovy skupiny pro média a technologie (TMGT) se už nyní objevila v obchodě App Store od amerického gigantu Apple.

Podle zveřejněných propagačních fotografií by měla, podobně jako Twitter, umožňovat sledovat příspěvky jiných uživatelů a odkazy týkající se aktuálních témat. Krátké textové příspěvku budou mít v Trumpově aplikaci název „truth“, což je anglický výraz pro pravdu.

Facebook a Twitter zablokovaly Trumpovi účty

Truth Social začne fungovat třináct měsíců od chvíle, kdy sociální sítě Facebook a Twitter zablokovaly Donaldu Trumpovi účty. Důvodem bylo vniknutí jeho příznivců do amerického Kongresu ve Washingtonu D.C.

Krátce před útokem ze 6. ledna loňského roku Trump před svými příznivci zpochybnil legitimitu amerických prezidentských voleb, ve kterých ho porazil demokratický kandidát Joe Biden. Trump svou prohru dodnes neuznal.

Obě komory amerického Kongresu si ve čtvrtek minutou ticha připomněly výročí útoku, při kterém přišlo o život pět lidí. Biden ve svém vystoupení obvinil Trumpa z podkopávání principů právního státu a legitimity amerických voleb. V den výročí útoku měl naplánovanou tiskovou konferenci i samotný Trump. Nakonec ji však zrušil s tím, že se veřejně vyjádří až 15. ledna na shromáždění v Arizoně.