Malá Jalayne Sutherlandová si jednou jedinou fotografií získala obdiv nejen svého okolí, ale doslova celé veřejnosti. Snímek se dostal dokonce i k britské královně Alžbětě II. Právě do jejího kostýmu svou dceru totiž oblékli dívčini rodiče na Halloween. Z hradu Windsor pak přišla nečekaná reakce.

Když se loni blížil Halloween, začala Katelyn Sutherlandová z amerického Kentucky přemýšlet nad tím, do čeho na svátek převlékne svou malou dceru. Chtěla totiž k dívčině kostýmu zakomponovat i její dva nejmilejší společníky – pejsky Rascala a Strýčka Jacka. „Jeylayne nesmírně miluje svá štěňátka,“ řekla Katelyn webu Insider.

Nápad přišel velmi záhy. Protože jsou oba pejsci velšští corgiové, tedy stejná rasa, jaká je spjatá s britskou panovnicí, bylo rozhodnuto. Žádný jiný převlek podle Katelyn nepřipadal v úvahu. „Nemohli jsme vymyslet lepší způsob, jak vyjádřit přátelství mezi ní a jejími psy,“ vysvětlila matka malé holčičky.

Katelyn nejdříve několik fotografií své dcerky v převleku sdílela na facebooku, kde získala stovky lajků a komentářů. Následně dostala nápad poslat jeden snímek přímo britské královně. Na začátku listopadu proto napsala dopis a přiložila k němu fotografii malé Jalayne v modrém kostýmku, kloboučku, s bílou parukou, perlami a rukavicemi.


V prosinci přišla Sutherlandovým do schránky nečekaná pošta, informoval britský deník The Sun. V dopise, který se zdá být napsán dvorní dámou Mary Morrisonovou, pak královna dívce děkuje: „Královna si přeje, abych Vám napsala a poděkovala za Váš dopis a za fotografii, kterou jste přiložila,“ stojí v královském psaní.

Její Veličenstvo si myslí, že je od Vás milé, že jste jí napsala. Královna byla potěšena, když viděla fotografie Vaší dcery Jalayne v jejím nádherném oblečení,“ píše se v dopise. Katelyn psaní mile překvapilo. „Upřímně jsme byli nadšení a tak trochu v šoku,“ řekla s tím, že je to něco, čeho si budou navždy vážit.

Láska ke corgiům je u britské královny celosvětově známá. Tíhla k nim už od malička. Od roku 1945 vlastnila více než 30 psů této rasy. V dnešní době jí zbývá pouze jeden, kříženec corgiho a jezevčíka. Jmenuje se Candy.