Smrtí skončila procházka po lese pro 58letého Dušana, osudným se mu pravděpodobně stalo setkání s medvědem. Podle slovenské televize Markíza bylo tělo muže nalezeno v pondělí nad obcí Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok.

Dušan měl mít na těle zranění v oblasti krku a nohy. Televize upozorňuje, že pokud pitva oficiálně potvrdí, že muž zemřel po útoku medvěda, bude to historicky první napadnutí touto šelmou, které na Slovensku skončilo tragicky.

Starosta obce Liptovská Lúžna Albín Husarčík je ze smrti Dušana v šoku. „Byl to šikovný řemeslník, vyučení malíř, který ještě nedávno jezdil pracovat do Prahy. Byl to hodně šikovný a pracovitý člověk. Teď byl na operaci srdce, včera šel na procházku a nevrátil se domů. Vím, že po něm pátrala rodina, obyvatelé obce i myslivci,“ popsal v pondělí starosta.

O tom, že muže mohl o život připravit medvěd, řekli starostovi lidé z obce. „Telefonovali mi lidé z vesnice, Dušanovo tělo prý našli dnes nedaleko Bánské doliny,“ pokračuje starosta obce, odkud mrtvý muž pocházel.

„S medvědy jsme tady doteď problémy neměli, naposledy tady byl viděn před třemi lety. Ale to byl takový malý medvěd,“ prozradil Husarčík. Co přesně se ale v obci v Nízkých Tatrách stalo, zatím není jasné. Vše bude muset určit pitva.