Naši severní sousedé jsou neslavně proslulí přísným potratovým zákonem, který rezonuje nejen tamní společností. Právě proto se zpěvačka Ewa Farna netají tím, že v Polsku rodit neplánuje. Pokud by ji náhodou při pobytu v zemi zastihly nějaké problémy, nechá se raději odvést do Česka. Řekla to ve vysílání rádia Expres FM.

Slavná zpěvačka momentálně čeká dalšího prcka. S těhotenským bříškem odmoderovala například i přímé přenosy pěvecké show SuperStar. V rádiu nyní oznámila, že i její druhé dítě přijde na svět v České republice.

Zpěvačka má k Polsku velmi blízko, u našich severních sousedů je absolutní hvězdou. V zemi proto logicky tráví mnoho času, nyní však návštěvy omezuje. „Musím se veřejně přiznat, že jsem měla jet na pár dní do Varšavy, kam jsem jela s bratrem. A naléhala jsem na něj, že tam musí být semnou a kdyby se cokoli okolo mého těhotenství dělo, okamžitě mě musí naložit do auta a odvést mě do Česka,“ prozradila.

„Já v Polsku rodit prostě nebudu. Tam se prostě může stát, že vás nezachrání. Zkrátka, já bych se teď bála být těhotná v Polsku. A říkám to i v polských médiích,“ vysvětlila slavná rodačka z Třince.

Problém s názorem některých polských lékařů a soudů prý nemá z důvodu, že by sama nevěřila v Boha. „Jsem sice silně věřící, ale to, co se děje v Polsku, je prostě strašné,“ prohlásila Farna.

Reagovala tak na velmi přísný potratový zákon, který v zemi platí od roku 2021. Podle něj je například umělé přerušení těhotenství možné jen v případě, že geneticky poškozený plod ohrožuje život matky nebo došlo k početí v důsledku trestného činu.