Do Česka míří konkurence stávajících seznamovacích aplikací. Sociální síť Facebook totiž rozšiřuje svou službu Dating do dalších dvaatřiceti nových zemí, včetně České republiky. Uživatelé tak budou moci najít svůj vysněný protějšek přímo pomocí hlavní mobilní aplikace Facebooku.

Seznamka od Facebooku prozatím fungovala ve dvaceti zemích. Cílem je konkurovat zavedeným hráčům jako Badoo, Tinder či Match.com. „Spouštíme službu Facebook Dating v evropských zemích, abychom mohli více lidem najít smysluplný vztah prostřednictvím zájmů, které mají společné,“ informovala na webu sociální sítě produktová manažerka Kate Orsethová. 

Facebook

Facebook Dating | FOTO: Facebook

Využívání seznamky na Facebooku je dobrovolné, profil na ní si mohou uživatelé založit odděleně od hlavní aplikace. Hledání partnera je velmi osobní věc, proto jsme vytvořili bezpečnou službu, která dokáže ochránit vaše soukromí,“ vysvětlila Orsethová. Facebook umožní při hledání protějšku vyřadit z hledání vaše přátele i přátele svých přátel. Služba podle produktové manažerky zároveň nebude nikomu oznamovat, že jste se k seznamce připojili. „Chceme, aby se uživatelé cítili bezpečně a neměli strach ze zásahu do soukromí,“ doplnila.

Facebook při zapojení do seznamky požaduje skutečné křestní jméno i věk, který mají uživatelé na svém profilu. Uživatelé mladší 18 let pak službu nemohou využívat vůbec.

Seznamku původně plánoval Facebooku spustit v Evropě už letos na Valentýna. To ale na poslední chvíli zarazily irské úřady, kde evropská centrála sociální sítě sídlí. Tamní Komisi pro ochranu dat (DPC) vadilo, že se o spuštění služby dozvěděli na poslední chvíli. Chtěli totiž dostatek času, aby mohli prozkoumat, zda je seznamka v souladu s GDPR. Kate Orsethová nyní uvedla, že firma dodala všechny potřebné dokumenty a vše je v pořádku.