Změna loga a spousta nových funkcí – Messenger tento týden své uživatele překvapil celou řadou úprav. Došlo tak ke sblížení komunikační aplikace s Instagramem, aby jejich současné používání bylo pro lidi co nejsnadnější.

Loga zbarvené do modro růžova, samolepky na selfie nebo nové emotikony – to jsou jen některé ze změn, které tento týden zavedl Messenger. Změny mají značit větší propojení s Instagramem. Facebook, který obě aplikace provozuje, chce jejich kombinací ulehčit uživatelům jejich používání.

Nové logo Messengeru | FOTO: Facebook

Záleží jen na lidech, jestli budou chtít obě aplikace propojit, a komunikovat tak na jednom místě. „Spolu s novým logem a nastavitelnou barvou chatu zavádíme také nová témata a vlastní reakce. Díky novým funkcím, jako jsou samolepky na selfie nebo režim zmizení, což znamená, že zprávy budou po přečtení mizet, budou chaty zábavnější a přizpůsobí se každému uživateli,“ popisuje viceprezident Messengeru Stan Chudnovsky na svém blogu.

Novinky budou zaváděny postupně, nejprve v Severní Americe a následně i v dalších státech. Už od dubna mohou uživatelé také v Česku využívat možnost vytvořit si vlastní místnost, ve které může najednou chatovat až 50 lidí.

Messenger přichází se změnami | FOTO: Facebook

Propojením Messengeru a Instagramu ale Facebook se sbližováním aplikací nekončí. Do budoucna by chtěl Messenger napojit také na WhatsApp a také na samotný Facebook. To se částečně stalo už v září, kdy nabídl některým uživatelům možnost sledování instagramových příběhů přímo v aplikaci Facebook.