Série filmů o Harry Potterovi patří rozhodně mezi jedny z nejoblíbenějších filmů všech dob. Tvůrci se proto rozhodli natočil speciál s názvem Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic, který se letos objevil na HBO Max. Fanoušci však po jeho zhlédnutí zůstali v šoku. Všimli si totiž hned několika chyb.

Díky speciálu jsme se mohli opět po dlouhé době setkat s oblíbenými postavami, které si už před mnoha lety získaly srdce mnoha diváků. Fanoušci se proto na novinku těšili a sledovali ji opravdu pozorně, aby jim nic neuniklo. V dokumentu díky tomu objevili několik obrovských chyb.

První z nich byla fotografie malé holčičky, která sedí u stolu a na hlavně má čelenku s ušima Minnie Mause. Ve speciálu Harryho Pottera mělo jít o oblíbenou herečku Emmu Watson, která ztvárnila jednu z hlavních postav. Na snímku je však ve skutečnosti někdo jiný. Konkrétně neteř Julie Roberts – americká herečka Emma.

Další chyba, kterou tvůrci ve speciálu udělali, je pojmenování bratrů Phelpsových. Oba se totiž objevili na jednom snímku najednou a autoři dokumentu v popisku prohodili jejich jména.

Bratři Oliver a James Phelpsovi ve filmech Harry Potter ztvárnili Freda a Georgea Weasleyovi. Běžný divák by skutečně mohl oba bratry zaměnit, tvůrcům dokumentu by se však něco takového asi stávat nemělo. Streamovací služba HBO Max okamžitě chyby uznala a opravila.