Oblíbený animovaný seriál Futurama je zpět. Na obrazovky se vrátí už potřetí, a to se stejnými herci, které si fanoušci oblíbili už v minulých řadách. Nadšenci kultovního animáku se mohou těšit na dvacet nových epizod, píše web CBR.

Seriál z dílny Matta Groeninga, který stojí také za populárními příběhy žluté rodinky Simpsonových, se vrací téměř po deseti letech. Futurama se objeví na streamovací službě Hulu, která si objednala hned dvacet částí.

Kromě původního tvůrce Matta Groeninga se o scénář postará David X. Cohen, který se podílel na i na straších dílech Futuramy. Do seriálu zavítají i původní herci, kteří stojí za dabingem známých animovaných postaviček.

„Je pro nás skutečnou ctí oznámit triumfální návrat Futuramy, a to už potřetí. Dokud nás opět nezruší,“ zavtipkoval Matt Goening, který poznámkou poukázal na to, že seriál byl několikrát zrušen, ale i přesto se na obrazovky vždy po čase vrátil.

Animák měl premiéru na televizní stanici FOX v roce 1999. I přes pochvalné recenze, ceny Emmy a oddané fanouškovské základně, se jej televize rozhodla v roce 2003 ukončit. Po návratu v roce 2008 byl seriál opět zrušen o pět let později. Kdy přesně se objeví nových dvacet dílů, zatím není jasné.