Známý michelinský šéfkuchař Gordon Ramsey prodal jeden z tří domů, které má ve svém vlastnictví. Honosný dům s několika ložnicemi se prodal za historicky nejvyšší sumu v dané oblasti, informoval Manchester evening news. O peníze však nejde, domu se šéfkuchař zbavil z úplně jiného důvodu. Ramseymu se totiž nelíbí místní, o kterých se nepěkně vyjadřoval na stanici BBC Radio 2. Kritiku za to schytal i on sám. Obyvatelé podle svých slov k němu chovají zášť, protože mu údajně chybí respekt.

Víkendový dům se šesti ložnicemi, čtyřmi koupelnami, bazénem a tenisovým kurtem v anglickém panství Cornwall se prodal za sumu 7,5 milionu liber, tedy zhruba 218 milionů korun. Jde tak o nejdražší prodanou nemovitost v oblasti.

Ještě v době pandemie si kuchař užíval víkendového domu se svou dcerou. Ve známé snídaňové televizní show This Morning se loni objevil právě před luxusním sídlem, které se nachází v Daymer Bay v Trebethericku. Důvod, proč se ho rozhodl prodat, není známý. Může to však mít co dočinění s odporem vůči místním obyvatelům.

„Věřte mi, Cornwall miluju, jen ty lidi nemůžu vystát,“ prohlásil Ramsey před nějakou dobou v rozhovoru pro Radio Times. Zatímco někteří čekali, že se slavný šéfkuchař omluví a řekne, že to tak nemyslel, stal se pravý opak. „Omlouvám se, myslel jsem to tak,“ přihodil podle webu Independent Ramsey.

I přesto však v Cornwallu při loňském lockdownu v domě svou rodinou často pobýval. Médiím však řekl, že i přes skvělé chvíle strávené v moderním sídle se už na místo neplánuje vrátit.

Obyvatelé se ozvali

Lidé z Cornwallu si však ostrou kritiku nenechali líbit. Jako reakce vznikl dokonce článek na webu Independent, ve kterém to Ramsey pořádně schytal. Jedna z obyvatelek prohlásila, že ani slavný kuchař není místním zrovna nejsympatičtější. Podle ní několikrát porušoval zavedená epidemická opatření a nerespektoval ani pravidla zákazu vycházení.

Obyvatelka mluví nejen o slavném kuchaři, ale i dalších celebritách, na které se podle ní nevztahují pravidla. Připomíná také fakt, že i přes nechuť k místním má Ramsey pořád v anglickém Cornwallu další pozemky. Kritizuje i další osobnosti, které svými občasnými víkendovými návštěvami nepřispívají ekonomice města.