Český velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický (65) skutečně opustil svou manželku Veroniku Žilkovou (60) kvůli milence, píše deník Blesk. O koho se skutečně jedná, prozradila bývalá pracovnice ambasády, informaci pak potvrdila sama Žilková. 

Martin Stropnický v polovině března překvapil svou manželku emailem, ve kterém jí oznámil, že už pro ně dva nevidí budoucnost. „Napsal mi, že případný nový vztah je toho důsledkem,“ popsala tehdy herečka. Už podle těchto slov bylo každému jasné, že velvyslanec pouze připravuje svou ženu na brzké provalení se jeho nové vztahu.

A nyní je to venku! Milenkou známého herce a pozdějšího politika má být podle deníku Markéta Horňáková. Ta je konzulární asistentkou v Tel Avivu, kde pracuje od roku 2016. Na Stropnického si prý brousila zuby už od jeho nástupu na českou ambasádu před čtyřmi lety, píše Blesk.

„Chlubila se, že ho určitě rozvede, dokonce se na to mezi kolegy vsázelo. Za Stropnického prošla výběrovým řízením na vyšší post a od té doby dělá kariéru,“ prozradil deníku zdroj, který je se zákulisím českého velvyslanectví důvěrně obeznámen. Horňáková má být dokonce častým hostem v jeho rezidenci.

„Asi bude pravda, že jejich vztah trvá celé tři roky. Manžel mi před pár dny tuto mladičkou milenku osobně přiznal. Víc to na žádost manžela nebudu komentovat,“ potvrdila sama Žilková. „Na to, že by jeho podřízená již v rezidenci velvyslance bydlela, nemám co odpovědět. Máme tam s Kordulkou stále své osobní věci, protože jsme předpokládaly, že po otevření hranic v březnu 2022 proběhne dle možností návrat za otcem,“ pokračovala herečka.

„Pokud to tak je, bylo by to proti všem bezpečnostním předpisům, nařízením a diplomatickému protokolu. V rezidenci smí bydlet pouze rodina velvyslance,“ nechápe Žilková. Zároveň dodává, že se rozvádět nechce. Další krok tak zřejmě bude muset udělat Stropnický.