Princ Harry konečně prozradil pravý důvod, proč se vzdal své role v královské rodině. Rok poté, co se s manželkou Meghan a synem Archiem přestěhoval z Británie do Spojených států, se o tom rozpovídal v televizní talk show. 

Britský princ Harry se svou manželkou Meghan v minulém týdnu oznámili, že se nevrátí k plnění povinností náležejících členům královské rodiny. Královně teď vrátí čestné vojenské hodnosti i královské patronáty, nadále však hodlají podporovat organizace, se kterými dosud spolupracovali.

Harry se o odchodu z královské rodiny rozpovídal v rozhovoru s Jamesem Cordenem v pořadu The Late Late Show. Informuje o tom britský Mirror. Podle svých slov nikdy úplně neodstoupil, pouze ustoupil do pozadí. „Můj život bude vždycky zasvěcen službě veřejnosti, stejně tak život Meghan. Děláme to rádi, snažíme se dělat lidem radost a zkoušíme měnit svět k lepšímu i maličkostmi,“ popsal princ.

Poprvé také otevřeně přiznal, proč musel z Británie pryč. „Žít v takovém prostředí bylo neuvěřitelně těžké, myslím, že to hodně lidí vidělo. Všichni víme, jaký britský tisk dokáže být. Ničilo mi to psychické zdraví, bylo to úplně toxické,“ postěžoval si Harry.

Princ Harry v The Late Late Show s Jamesem Cordenem  | ZDROJ: YouTube / The Late Late Show with James Corden

Udělal prý tak jen to, co by každý manžel nebo otec měl v takové situaci udělat. „Musel jsem svou rodinu odtamtud dostat, ale nikdy jsme úplně neodešli,“ zopakoval. Řeč přišla i na seriál Koruna, kterou vysílá americký Netflix. Podle něj je víc pravdivý, než by se mohlo zdát. „Není to úplně přesné, ale je z toho vidět, jak moc velký je v královské rodině tlak na plnění povinností a závazků vůči rodině,“ řekl.

Divákům se ale pochlubil i radostnějšími věcmi. Prozradil například, že první slovo jeho syna Archieho bylo krokodýl, protože mu připadal hrozně legrační.