Jízda na některých atrakcích v zábavních parcích vyžaduje nutnou dávku odvahy. Dvojnásobně to jistě bude platit pro horskou dráhu Falcon’s Flight, která nyní vzniká v Sadské Arábii. Překoná totiž všechny stávající rekordy. Půjde o nejrychlejší, nejvyšší a nejdelší horskou dráhu na světe. 

Atrakce má být hlavním lákadlem zábavního parku Six Flags Qiddiya, který od roku 2018 vzniká nedaleko hlavního města Saudské Arábie Rijád. Horská dráha bude dlouhá více než čtyři kilometry, milovníci adrenalinu zažijí jízdu ve výšce až 160 metrů s rychlostí přes 250 kilometrů v hodině. Výrobce slibuje také zážitek stavu bez tíže, informuje web cnn.com. Otevření parku s touto neuvěřitelnou atrakcí je naplánováno na rok 2023.

Tříminutová jízda poskytne návštěvníkům nádherný výhled na celý park, atrakce najednou sveze až 20 cestujících. Majitel zábavního parku připravil také video, které nedočkavcům prozradí, co je na atrakci čeká.

Zábavní park Six Flags Qiddiya nabídne adrenalinovým nadšencům celkem 28 atrakcí v šesti tematických částech. Kromě Falcon’s Fligh se mohou návštěvníci těšit také na nejvyšší věž s volným pádem na světe.

Za dráhou Falcon’s Flight stojí společnost Intamin se sídlem v Lichtenštejnsku, která už více než 50 let navrhuje atrakce pro zábavní parky. Stojí za mnohými z nejslavnějších adrenalinových trháků. Mezi ně patří i současný držitel titulu nejrychlejší horské dráhy světa Formula Rossa ve Spojených arabských emirátech. Ta dosahuje rychlosti až 240 kilometrů za hodinu.