Starší dáma nastoupila do moskevského metra v barevné kombinaci, kterou nemohl nikdo přehlédnout. Jistě však netušila, že její fotka obletí celý svět a stane se symbolem hrdinství a toho, že odpor vůči nepříteli nemusí být nasáklý krví.

Sociálními sítěmi se raketově šíří fotografie starší ženy, kterou někdo před pár dny pořídil ve voze moskevského metra. Snímek je důkazem, že nesouhlas nemusí být zákonitě hlasitý ani násilný. Dokonce při něm nemusí ani téct krev. Občas stačí úplné ticho. Protože i pověstné ticho často řekne více než tisíc slov.

Zatímco ruská armáda útočí na nevinné civilisty, žena se oblékla do výrazné modro-žluté barevné kombinace. Zřejmě tím chtěla dát najevo svůj názor na aktuálně probíhající okupaci Ukrajiny.

„Moskevské metro. Odpor proti agresorovi nemusí být vždy jen hlasitý nebo odvážný. Někdy stačí být ticho,“ napsal k fotografii jeden z uživatelů twitteru.

Je však třeba zdůraznit, že o odvážný čin rozhodně jde. V ruských městech už několik dní probíhají demonstrace proti válce na Ukrajině a účastníci protestů jsou zatýkáni. Například na nedělních demonstracích bylo v Rusku zatím zadrženo více než 860 lidí, napsal web Novinky.cz. Fotografie a videa na sociálních sítích podle něj ukazují, jak policisté s ochrannými helmami a těžkou výzbrojí odtahují protestující.