Osmnáctiletá Elizaveta Krivonogikhová, známá jako Luiza Rozová, si zrušila účet na sociální síti Instagram. Údajná dcera Vladimira Putina zřejmě nezvládla vlnu kritiky a nenávistné vzkazy, které jí od začátku invaze Ruska na Ukrajinu lidé hromadně psali, informoval web Daily Mail.

Veřejně známých informací o Elizavetě existuje skutečně málo. V podstatně není jasné ani to, které z jejich jmen je pravé. V minulosti hodně cestovala, prezentovala vlastní módní značku 123th Ave na přehlídce v ruském Petrohradu. Podle fotek si občas zkusila i práci dýdžejky.

Jisté je však jméno její matky. Jelizaveta je dcerou bývalé uklízečky Světlany Krivonogikhové, která je v současnosti multimilionářkou. Vlastní hned několik luxusních nemovitostí v Soči nebo Moskvě. S dcerou údajně žila nějakou dobu v Petrohradu.

Jak se Světlana dostala k majetku, není úplně jasné. Jako spolumajitelka velké ruské banky je však jednou z nejbohatších žen v zemi. Její jméno bylo navíc spojováno s kauzou Pandora Papers, která je v České republice spojována se jménem expremiéra Andreje Babiše. Milostný vztah Světlany s Vladimirem Putinem měl trvat přibližně deset let. A to v letech 1990 až 2000. Tématu jsme se věnovali ZDE.

Údajná dcera šéfa Kremlu od začátku války na Ukrajině však zažívá peklo. Pod jejími příspěvky na sociálních sítích se začaly objevovat komentáře jako „dcera vraha, dcera válečného zločince, psychopata a narkomana“. Lidé jí rovněž vyčítali, že sleduje krveprolití na Ukrajině, mlčí a nic nedělá.

„Zatímco ty si užíváš v Monaku, lidé z tvé generace umírají kvůli tvému otci na Ukrajině,“ stálo podle webu v jednom z komentářů. „Tvůj osud bude osud Marije Miloševićovéaž tvého otce pošlou do Haagu,“ vzkázal jiný z uživatelů sociální sítě. „Sedíš v bunkru? Jako krysa?“ ptal se další z komentujících. Spekuluje se totiž také o jejím současném bydlišti. Není jasné, zda se nachází s matkou v Monaku nebo v podzemním bunkru Vladimira Putina na Sibiři.

Elizavetu také začali uživatelé sociálních sítí vyzývat k mnohých krokům, které by měla udělat. „Stačí jen nemlčet, nestát stranou. Řekněte lidem pravdu o tom, co se děje na Ukrajině,“ vzkázal jeden z nich. Komentáře se tak stupňovaly, že si svůj účet z čtyřiaosmdesáti tisíci sledujícími deaktivovala.

Někteří lidé se jí však zastávali. „Nemůže za to, že má šíleného otce. Nemůže nic udělat,“ napsala jedna z žen. „Nesuďte ji, není to její chyba,“ napsal další z uživatelů.