Soňa z Česka, která tento týden nevídaným způsobem zadržela lupiče, podrobně popsala, co se vlastně při přepadení bratislavské benzínky stalo. Od agresivního mladíka dokonce schytala několik ran. Život jí nakonec zachránilo to, že lupiče orálně uspokojovala do chvíle, než dorazili policisté.

Opravdu zvláštní způsob, jak zadržet lupiče, zvolila v noci z úterý na středu šestatřicetiletá Soňa z České republiky. Mladík si nejprve u obsluhy čerpací stanice vymohl peníze a chystal se s lupem uprchnout. Zaměstnancům se však podařilo uniknout a zavolat policii. Do této chvíle to vypadalo jako běžné přepadení, jenže pak událost nabrala nečekaný směr.

Soňa si všimla mladíka, který si pravděpodobně myslel, že patří k pracovníkům benzínky. Několikrát ji proto udeřil do hlavy a zatáhl ji dovnitř, kde požadoval otevření trezoru. „Když se mi nedařilo otevřít trezor, byl agresivní, dal mi facku a praštil mě. Tak jsem si sundala tričko a pokusila se o to, co jsem udělala. Pomohlo mi to. Evidentně mi to pomohlo, protože se na to hned chytil. Prostě jsem ho uklidňovala,“ popsala webu Noviny.sk žena.

V nebezpečné chvíli ji nakonec napadlo jen jediné řešení. Mladíka se rozhodla obměkčit a začala s ním laškovat. „Nebyl při smyslech, jinak by takhle nereagoval. Sundal si kalhoty,“ popsala situaci odvážná žena. Soni tak nezbývalo nic jiného, než začít lupiče orálně uspokojovat a čekat na pomoc.

Za pár minut hrdinku vysvobodili policisté. „Bála jsem se, jak zareaguje. Chytila jsem ho za krk a dala mu ruce za záda,“ doplnila. Třiadvacetiletý mladík byl nakonec převezen na policejní oddělení, kde si vyslechl obvinění. Vyšetřovatel pravděpodobně podá na muže ze Srbska návrh na vzetí do vazby.