Ke kurióznímu zásahu spěchali ve středu odpoledne strážníci v Brně. Seniorka si chtěla zkrátit cestu přes pole, ale upadla a zůstala uvězněná v blátě. Když ji muži zákona z nedobrovolného vězení vysvobodili, nabídla jim velmi zajímavou odměnu.

Hodně nepříjemný zážitek má za sebou 76letá žena z Brna. Ve středu odpoledne cestovala tramvají číslo 12 ve směru do Králova Pole, přejela ale svou zastávku a dostala se až na konečnou v Technologickém parku. Protože se jí nechtělo tramvají vracet a měla s sebou vytištěnou mapku, rozhodla se dostat domů po svých.

Zamýšlená zkratka přes pole se jí ale stala osudnou. „Neodhadla těžký terén a zhruba po dvou stech metrech náročné chůze upadla do bláta. Naštěstí si jí zanedlouho u plotu všiml svědek, ženě pomohl vstát a obrátil se na linku 156, kde popsal, kde přesně se oba nacházejí,“ uvedla mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Strážníci na místo dorazili během chvíle a ženu z bahenní pasti vyprostili. Seniorka naštěstí nebyla zraněná a i přes nepříjemnou zkušenost byla v dobrém rozmaru. Za pomoci mužů zákona se krůček po krůčku dostala až na pevnou zem.

Nejvíc šokovaní z celé situace možná nakonec byli samotní strážníci, když se jim seniorka rozhodla revanšovat. „Byla nesmírně vděčná a všem, kteří se na její záchraně podíleli, na oplátku nabídla lekce francouzštiny a španělštiny. Strážníci ji pak doprovodili na zastávku, kde je ujistila, že už návrat domů zvládne sama,“ zakončila Skřivánková.