Česká obchodní inspekce (ČOI) opět varuje před nebezpečným výrobkem pro děti. Tentokrát jde o hračku, která může způsobit vážné zdravotní problémy. Inspektoři proto okamžitě zakázali prodej a nařídili stažení z prodeje. 

Jedná se o nebezpečné plastové autíčko na baterie pro děti od tří let. „Inspektoři ČOI zjistili u výrobku vážné riziko – při manipulaci s bateriemi se lze dotknout pájených spojů v prostoru pro baterie. Pájka ve spojích obsahuje nadlimitní množství olova, které může přejít pokožkou či sliznicí do těla,“ upozorňuje mluvčí inspekce Jiří Frölich.

Dalším problémem je také nevyhovující značení výroku. Podle inspektorů nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce, obchodní jméno a kontaktní adresa dovozce, značka shody CE je pak pouze na obalu.

Konkrétně jde o bateriovou hračku ROBOT DEFORM YI JUN/NO:YJ388-22 v papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno značka Yi jun toys; Made in China; Speeding DEFORM. Na obalu je prezentována značka YI JUN; Made in China; ROBOT DEFORM; NO:YJ388-22; Na etiketě – LG9111F; Dovozce: OCENA s.r.o.; Země původu Čína, obsahuje pro deti od 3 let, nebezpečí úrazu, CE, EAN 8661906060035.

Inspekce zakázala prodejci distribuci a nařídila stažení hračky z prodeje. „Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu, informace o něm byly zveřejněny v systému nebezpečných výrobků RAPEX,“ doplnil Frölich.

ČOI

Nebezpečné autíčko pro děti od 3 let ROBOT DEFORM YI | FOTO: ČOI

Informace o výrobku:

Název výrobku:                                                           Bateriová hračka

Typ / číslo modelu:                                                     ROBOT DEFORM YI JUN/NO:YJ388-22

Výr.č./EAN:                                                                  8661906060035

Identifikační údaje výrobce:                                        neznámé

Identifikační údaje dovozce:                                       neznámé

Distributor:                                                                  Comage s.r.o., Perucká 2483/9, 12000 Praha 2 -Vinohrady IČO: 02788730

Země původu:                                                             Čína