Nebezpečnou dětskou autosedačku objevili experti z laboratoří německého autoklubu ADAC. Naprosto selhala při čelním i bočním nárazovém testu. Na velmi vážná pochybení při testech upozornila spotřebitelská organizace dTest.

Jedná se o dětskou autosedačku Chicco Kiros i-Size, která je určena pro děti od narození do 13 kilogramů. Podle expertů neprošla při čelním a bočním nárazovém testu. V obou případech v okamžiku nárazu došlo k vytržení sedačky z isofixové základny. 

Chicco

Nebezpečná dětská autosedačka Chicco Kiros i-Size | FOTO: Chicco

Podle dTestu není naštěstí ještě model autosedačky příliš rozšířený, protože teprve vstupuje na trh. „Pokud však víte o někom, kdo daný model zakoupil, ADAC důrazně doporučuje nepoužívat sedačku společně se základnou, ale raději ji poutat bezpečnostním pásem vozidla,“ upozorňuje spotřebitelská organizace.

Výrobce autosedačky už přislíbil, že bude zákazníky informovat o možných rizicích. Prodané kusy chce od maloobchodů i spotřebitelů získat zpět a zdarma jim nabídnout nezávadnou základnu sedačky.

Podle informací od výrobce bylo zatím distribuováno 1984 sedaček. Závadné kusy lze jasně identifikovat podle homologačního štítku 030059 a data výroby na štítku od 19/11/23 do 20/11/19.