Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej další dětské mikiny. Podle inspektorů může být pro školáky nebezpečná, v krajním případě může její nošení skončit i smrtí.

Jedná se o dětskou mikinu s dlouhými rukávy a kapucí, na přední straně má potisk SHINE. „Výrobek je určen pro děti ve věku 6 až 7 let, vel. 122, černo-bílo-červené barvy s dlouhými rukávy a kapucí, která je opatřena funkční šňůrou s volnými konci pro stáhnutí kapuce,“ informoval mluvčí České obchodní inspekce Jiří Frölich.

Nebezpečí podle inspektorů hrozí každému dítěti, které mikinu oblékne. „V případě utažení šňůr v oblasti hrdla může dojít k následnému uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce. Předmětný výrobek nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů,“ upozorňuje Fröhlich.

Inspektoři nařídili okamžité stažení mikin z prodeje. „Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitelů, kteří uvedený výrobek v provozovně prokazatelně zakoupili,“ doplnil mluvčí ČOI.

ČOI

Nebezpečná dětská mikina | FOTO: ČOI

Informace o výrobku:

Název výrobku: Dětská mikina s nápisem SHINE
Značka: Grace
Typ / model: Velikost 122, 65 % Bavlna, 35 % Polyester
Identifikační údaje prodejce: Tuyen Pham Hong, IČ: 69076260 se sídlem Horní náměstí 19, 257 26, Divišov, prodávané v provozovně KiKo Express na adrese Jana Žižky 679/7, 357 51 Kynšperk nad Ohří
Země původu: Neznámý

ČOI

Nebezpečná dětská mikina | FOTO: ČOI