Na Vánoce si lidé zkrášlují své příbytky nejrůznějšími ozdobami čím dál častěji. Někdo dává přednost jednoduššímu stylu, jiní zase vsázejí na pompéznost. To je i případ rodiny Hoffmanových ze Salt Lake City v americkém státu Utah. Vánoční výzdoba jejich domu se stala doslova hitem internetu. Informoval o tom web UPI s odkazem na lokální televizi.

Rodina Hoffmanových miluje Vánoce, což rozhodně dokazuje i výzdoba jejich domu. Ten zvenku vypadá doslova jako z pohádky, připomíná totiž kouzelnou perníkovou chaloupku. Nápad proměnit na svátky takto své obydlí dostala Virginie Hoffmanová už před několika lety. Cihlová fasáda totiž podle ní představovala dobrý podklad.

Hledala proto nejrůznější způsoby, jakou výzdobu zvolit. Nakonec si ji však začala vyrábět sama. „Všechno je ruční práce. Často jsem ještě v průběhu výroby přemýšlela, co by se dalo jak vytvořit,“ prozradila Virginie, která se živí jako interiérová designérka.

Podívejte se na reportáž o vánočně vyzdobeném domě rodiny Hoffmanových:

Obydlí Hoffmanových zdobí množství obrovských perníčků, lízátek, bonbónů a dalších dobrot, které jsou se svátky spojeny. K výzdobě se paní domu snaží každý rok přidat něco nového, tento rok to byly vánoční oplatky. „Vyrobili jsme se z izolační pěny a nastřeli barvou, aby vypadaly autenticky,“ popsala Virginie.

Vánočně vyzdobený dům si oblíbili snad všichni sousedé, všimla si ho i místní televize. Videa i fotografie se okamžitě staly hitem internetu. „Doufám, že se nám výzdobou podaří každému vykouzlit úsměv na tváři a dodat jim alespoň trochu vánoční nálady. Pokud toho dosáhneme, stálo to za to,“ dodala paní Hoffmanová.