Legendární lidový kuchař Jirka Babica má zřejmě svého nástupce. Na vaření se totiž dal europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který na facebookovém profilu pravidelně ukazuje své vegetariánské výtvory. Tentokrát se svým fanouškům pochlubil údajně zdravým bramborákem. 

„Je tady další díl vege-vaření, který byl tak trochu vyvolaný tím, že už je potřeba vyčistit ten náš žaludek od toho všeho lineckého, vanilkových rohlíčků, bramborového salátu a dalších vánočních pochutin,“ oznámil na sociální síti politik.

„Mám tady pro vás zdravý bramborák! A kdo říká, že neexistuje, tak ještě nejedl ten můj. Velkou část brambor jsem totiž nahradil kysaným zelím a místo strouhanky jsem použil pohankové vločky. A pak klasika: vajíčko, česnek, kmín a hodně majoránky,“ prozradil svůj recept Pospíšil.

Příspěvek pak doplnil fotografiemi postupu i výsledného produktu. „Pokud jste stejně jako já už přeplácaní a bojíte se, že vás v práci v novém roce ani nepoznají, zkuste tento bramborák. A dejte mi vědět, jak vám chutnal,“ dodal europoslanec.

Nejde však o první výtvor, kterým se Pospíšil na sociální síti pochlubil. Letos už vařil například také dýňovou polévku a jako správná „hospodyňka“ se podělil i o pár kuchařských rad. Já ji zahušťuji pohankovými vločkami a když si k ní přidáte ještě salát z červené řepy a žitný chléb, máte kompletní oběd,“ napsal k receptu.