Kupuji „obytňák“, oznámil ve středu na sociální síti bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Na rozdíl od expremiéra Andreje Babiše (ANO) si však neplánuje pořídit luxusní karavan, ale dřevěný trakař. Podle Kalouska má na rozdíl od Babišova obytňáku nulovou uhlíkovou stopu. 

„A je to tady! Kupuji “obytňák”. Mohu s ním jezdit všude, mohu ho sám i řídit. Spí se na něm dobře, povídat se něm také dá. A má nulovou uhlíkovou stopu,“ vtipkuje Kalousek na Twitteru. Svůj příspěvek doplnil fotografií ručně vyráběného dřevěného trakaře, který podle bývalého ministra prodává jeden z řemeslníků nedaleko Rožnova pod Radhoštěm.

Kalousek tak nepochybně reaguje na úterní video bývalého předsedy vlády a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten oznámil, že si pořídil nový obytný vůz. „Toto je obytňák. Vždycky jsem snil v něm jezdit a samozřejmě i spát,“ vzkazuje v úvodu videa expremiér. „A proč? Protože se vracíme do roku 2013, kdy jsem hlavně jezdil za lidmi,“ pokračuje Babiš s tím, že chce v únoru vyrazit do českých měst. 

Expremiér dále ve videu představuje interiér obytného vozu, ukázal kuchyňku, šatnu, koupelnu i šest postelí. Pochvaluje si také, že si v obytňáku může povídat s lidmi. „Vůz je velký, a tak v něm lidé mohou i počkat, než se na ně dostane řada, pokud se mnou budou chtít mluvit,“ dodává současný poslanec, podle kterého jsou obytné vozy od začátku pandemie covidu-19 velkým hitem. 

Babiš tímto zřejmě zahajuje kampaň pro prezidentské volby. Zda bude ale opravdu kandidovat, ještě nepotvrdil. Chce se prý poradit s rodinou. „To, že jsem vstoupil do politiky, nejvíc poškodilo moji rodinu. Ona mi to nikdy neodpustila, jsou na mě naštvaní, že jsem neskončil v říjnu. Musím to probrat s nimi, protože to je podle mě nejdůležitější. Jestli to bude rodina akceptovat, to se dozvíte. Názor rodiny pro mě bude nejdůležitější,“ prohlásil expremiér.