Stačila jediná fotka a cena akcií americké módní značky Crocs začala závratnou rychlostí stoupat. Zpěvák Justin Bieber vyfotil ikonický pár bot na hladině bazénu a naznačil tak, že s firmou s největší pravděpodobností hodlá spolupracovat.

Jedni je nenávidí, druzí je milují – specifické boty značky Crocs ale zná snad každý. Minulý týden se fotkou takových bot plovoucích na hladině bazénu pochlubil na Instagramu Justin Bieber s jednoslovným popisem „brzy“.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Justin Bieber (@justinbieber),

Příspěvek za pouhých pár hodin získal přes milion lajků. Samotný Crocs jej okomentoval zeleným srdíčkem a post přesdílel i na vlastní stránky. Jediný snímek na profilu, který sleduje přibližně 148 milionů lidi, stačil k tomu, aby akcie společnosti vzrostly o více než 11 %.

Crocs se v poslední době zaměřuje na spolupráci s různými celebritami a Bieber by mohl být další v řadě. Začátkem minulého týdne se boty svítící ve tmě, které propagoval rapper Bad Bunny, vyprodaly za pouhých pár minut od spuštění prodeje.

Na rozdíl od jiných firem Crocs během pandemie koronaviru posílil. Během druhého čtvrtletí letošního roku vydělal o 71 % víc než za stejné období loňského roku. Vysvětlení je jednoduché – lidé, kteří byli nuceni zůstat v karanténě, začali ve velkém nakupovat pohodlné boty na doma.