Kvůli epidemii koronaviru zůstávají uzavřena veškerá kadeřnictví. Mnohým z nás tak nezbývá bojovat se svým účesem jak se dá nebo své vlasy jednoduše neřešit. Stejná je situace také v sousedním Německu. Tamní profesionální fotbalisté ale chodí podezřele dobře upraveni, upozornila Německá asociace pro kadeřníky a holiče.  

Zajít se v Německu ostříhat není možné od 16. prosince minulého roku. Vláda totiž kvůli epidemii koronaviru uzavřela služby. Kadeřníky teď proto rozzuřily upravené účesy fotbalistů a poslali stížnost prezidentovi Německého fotbalového svazu Fritzovi Kellerovi, informoval web televize RTL.

Národní asociace pro kadeřníky a holiče v otevřeném dopise tvrdí, že mnoho fotbalistů má evidentně nový účes. „Překvapilo nás, že jsme v posledních fotbalových zápasech viděli na hřišti fotbalisty s čerstvě zastřiženými vlasy,“ píšou kadeřníci. Podle asociace zvládnou zvýrazněné pěšinky, vlasy zkrácené na několik milimetrů a čisté kontury vytvořit pouze profesionálové s profesionálním vybavením.

V Německu kromě uzavřených služeb platí také přísná omezené pro návštěvy v jednotlivých domácnostech. Kadeřníci proto upozorňují, že fotbalisté svým chováním nabádají občany, aby porušovali vládní nařízení.

V České republice se dveře kadeřnictví opět uzavřely po vánočních svátcích. Od 27. prosince vláda mimo jiné zakázala prodej ve většině obchodů a zakázala poskytování služeb. Opatření budou zatím platit do 22. ledna. Kdy se skutečně Česko přiblíží normálu, je kvůli nepříznivé epidemické situaci stále nejisté.