O tom, že vztahy mezi Meghan Markleovou a vévodkyní Kate nikdy nebyly zcela vřelé, se mluvilo snad nesčetněkrát. Situace se alespoň částečně uklidnila poté, co se princ Harry i s manželkou rozhodli opustit britskou královskou rodinu a přestěhovali se do Spojených států. Ne však na dlouho. Na pohřbu prince Filipa prý Kate vyslala Meghan jasný signál.

Kate Middletonová a Meghan Markleová si zkrátka do oka podle všeho nikdy úplně nepadly. Před několika lety obletěla média dokonce zpráva o tom, že při jednom nedorozumění mezi vévodkyněmi dokonce Meghan manželku prince Williama rozplakala. Meghan se ale v rozhovoru s Oprah rozhodla představit svou verzi onoho incidentu, ve kterém to podle ní bylo přesně naopak – tedy Kate měla rozplakat Meghan.

V rozhovoru Harryho a Meghan s Oprah padaly i další nepěkná slova směřovaná na členy britské královské rodiny a obrovský skandál byl opět na světě. O to hustější pak musela být atmosféra na pohřbu prince Philipa, kam se Harry vydal bez své manželky. Ta je totiž v pokročilém stádiu těhotenství a její ošetřující lékař jí důrazně nedoporučil dlouhou cestu letadlem z Kalifornie do Velké Británie.

Přestože se tedy Meghan smuteční události nezúčastnila, vévodkyně Kate jí na dálku prý poslala jasné znamení. Komentátorka Jenny Eclairová se dle webu The News nechala slyšet, že vévodkyně z Cambridge vypadala na pohřbu ještě lépe než na své vlastní svatbě a že věří, že své švagrové poslala nějakou skrytou zprávu. „Kate opravdu upoutala mou pozornost na pohřbu prince Philipa, kde vypadala snad nejlépe ze všech lidí, které jsem kdy viděla účastnit se pohřbu. Byla ještě krásnější než na své svatbě,” uvedla komentátorka.

Pro ty z nás, kteří mají tendenci domýšlet si různé souvislosti, tam bylo něco, co nás nenechalo v klidu. Část mě si zkrátka nemohla pomoci. Pořád jsem si představovala, že Kate vysílala těhotné Meghan neviditelné znamení, toho, že ji skutečně nemá ráda a chová k ní hněv,” nechala se slyšet Jenny Eclairová. „Jak se zdá, Kate nenechá nikoho, aby po ní, jejím manželovi a jejích dětech šlapal. Bude se bránit,” dodala ještě.