Interview prince Harryho a Meghan způsobilo pořádný poprask a po obviněních, která v něm padala, se ani nelze divit, že jsou jejich vztahy se zbytkem britské královské rodiny nahnuté. Přesto si manželé nenechali ujít výjimečnou příležitost a do Británie poslali jasný vzkaz. Hovořilo se v něm k Williamovi a Kate.

Když světlo světa spatřilo interview prince Harryho a Meghan Markleové s moderátorkou Oprah, spousta lidí byla přesvědčena o tom, že vztahy manželů s britskou královskou rodinou jsou nenávratně zničeny. Tak to ale podle všeho není. A i když si jsou princ Harry a William již několik dlouhých měsíců cizí, mladší z bratrů vyjádřil svou lásku vévodovi z Cambridge krásným gestem. Harry totiž společně s Meghan kontaktovali prince Williama a jeho manželku Kate, aby jim poblahopřáli k jejich desátému výročí svatby.

Dle magazínu Hello! není zcela jasné, jakým způsobem gratulace proběhla, za úspěch se však považuje hlavně to, že se vůbec uskutečnila. Pro vévodkyni Meghan přitom jde o vůbec jeden z prvních momentů, co dvojici od odvysílání rozhovoru kontaktovala.

Zato Harry měl možnost se s celou královskou rodinou potkat. Stalo se tak před několika týdny, kdy se zúčastnil pohřbu prince Philipa. Dle zdroje webu Elle ovšem během smuteční události nedošlo mezi Harrym a zbytkem monarchie k adresování skutečností, které byly v interview s Oprah odhaleny.

Tato cesta byla vzdáním pocty jeho dědečkovi a poskytnutím podpory jeho babičce a příbuzným,” uvedl zdroj. „byl to čas, kdy se všichni soustředili jen na rodinu. V den pohřbu se společně sice všichni bavili, ale žádný z problémů nebyl přímo rozebírán. Rodina zkrátka odložila všechny šrámy stranou a soustředila se jen na to, na čem záleželo,” dodal ještě nejmenovaný člověk z princova okolí.

Veřejnost velmi touží po smíření obou bratrů, to si ale dle mnohých žádá ještě mnoho času. Gratulace prince Harryho a Meghan k desetiletému výročí manželství Williama a Kate je pak přinejmenším známkou toho, že po míru prahnou i oni sami.