Do parlamentních voleb už zbývá pouze patnáct dní a politické strany se snaží zaujmout voliče všemi možnými způsoby. Koalice SPOLU, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, začala vydávat vlastní lifestylový časopis pro ženy. Tímto krokem chce opoziční uskupení ukázat, že politika není pouze mužská záležitost. 

V časopise se v netradičních rolích představí výrazné dámy z koalice SPOLU v čele s Markétou Pekarovou Adamovou, Miroslavou Němcovou či Janou Černochovou,“ prozradil mluvčí TOP 09 Vladan Vaněk. Trojkoalice chce podle něj oslovit jinou cílovou skupinu, než bývá ve volebních kampaních obvyklé. Časopis, který nese název Ženy SPOLU má vycházet v nákladu třicet tisíc kusů.

Čtenáři v něm mají najít rozhovory i autorské texty, které přinášejí pohled starostky, senátorky, poslankyně i mladých kandidátek koalice SPOLU do Poslanecké sněmovny na současnou politiku, ale třeba i skloubení rodiny a práce. 

„Skloubit profesní a rodinný život nikdy nebylo snadné, vím o tom své. Jako žena a politička jsem tu pro každou z Vás. Pro maminky, studentky, pracující ženy a především pro všechny, které nechtějí, aby rodina a kariéra byly otázkou buď, anebo. Věřím, že když budeme držet spolu, prosadíme změnu, abychom si s těžkým srdcem nemusely vybírat a mohly být obojím. Abychom mohly být kýmkoliv, kým budeme chtít být. Nejlepší verzí svého života. Spolu jsme silnější,” vysvětluje šéfka TOP 09 a lídryně koalice SPOLU v Praze Markéta Pekarová Adamová, která se zároveň stala tváří obálky prvního čísla.

Časopis vznikal v rámci kreativního týmu, interní redakce a PR oddělení TOP 09 a koalice SPOLU. Distribuovat ho budou především kandidáti a kandidátky koalice na volebních stáncích a zastávkách MHD během kontaktní kampaně.