Nejpopulárnějšímu sportovnímu komentátorovi slovenské veřejnoprávní televize ruply při přenosu ze zimní olympiády nervy. Když Marcel Merčiak dokončil svůj vstup z prvního závodu alpského lyžování, drsně se pohádal s kolegou. I když vulgární smršť nezazněla v přímém přenosu, záznam komunikace někdo zveřejnil na internetu.

Komentátora naštvalo, že od svých kolegů nedostal správné informace a divákům v televizi proto hlásil nesprávný čas. Podle jeho slov nešlo o první selhání, zřejmě na něj proto dolehl tlak a stres. Chaos nejspíše způsobilo i to, že se závod kvůli nepříznivému počasí několik hodin odkládal, až se nakonec nekonal vůbec a byl přesunut na pozdější program olympijských her.

Ostrou výměnu názorů mezi kolegy už komentovala i samotná televize RTVS. „Velmi nás mrzí, že nedorozumění zapříčiněné vysokým pracovním nasazením v náročných a vypjatých podmínkách vedly k vyostřenému konfliktu a zveřejnění záznamu,“ vyjádřila se pro deník Nový Čas mluvčí veřejnoprávní televize Andrea Pivarčiová.

„Standardně jsou případné konflikty na pracovišti řešeny interně a mrzí nás, že se někdo ze zaměstnanců rozhodl situaci řešit zveřejněním soukromé komunikace na internetu a tím uškodit kolegovi a zároveň i RTVS jako instituci,“ dodala Pivarčiová s tím, že situaci ohledně uniklého záznamu i samotnou komunikaci zaměstnanců bude řešit RTVS interně.

„Celá situace mě lidsky mrzí, pod tlakem emocí jsem reagoval nevhodným způsobem. Momentálně se však musím více soustředit na práci. Ve vypjatých situacích vznikají i problémy. Věřím, že si je v klidu vykomunikujeme,“ zareagoval pro deník na uniklou nahrávku samotný komentátor Marcel Merčiak.