Hidreley Diao je jméno umělce, který pomocí umělé inteligence přetváří známé postavičky z populárních animáků do lidské podoby. Jeho sbírka realistických postav ze Simpsonových nebo disneyovek je vtipná, úchvatná a chvílemi i trochu děsivá.

Umělec Hidreley Diaove svém příspěvku na webu Bored Panda vysvětlil, že s pomocí umělé inteligence vytváří realistické postavy na základě historických fotografií či obrazů. Nyní se rozhodl vyzkoušet, jak si umělá inteligence poradí s hvězdami animovaných filmů a seriálů. Výsledek je naprosto neuvěřitelný.

Hidreley zároveň přiblížil, že používá Photoshop v kombinaci s dalšími třemi mobilními aplikacemi, konkrétně, konkrétne FaceApp, Gradiente a Remini. Pomocí těchto nástrojů se mu podařilo vytvořit obdivuhodné realistické vyobrazení animovaných postav. Například Simpsonovi mají však také jistou dávku strašidelnosti.

Sám umělec přiznává, že je potěšen z toho, jak ve výsledku vypadá Vočko Szyslak, Ned Flanders či Milhouse Van Houten. Původně se prý obával, že bude těžké promítnout kreslířský styl tvůrců Simpsonových do realistické podoby. Nakonec se ukázalo, že je poměrně rychle rozpoznatelný. Přesvědčte se sami.

Bart Simpson

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hidreley Diao (@hidreley)

Ned Flanders

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hidreley Diao (@hidreley)

Vočko Szyslak

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hidreley Diao (@hidreley)

V závěru svého příspěvku Hidreley prozradil, že schopnosti umělé inteligence už nějaký čas zkoumá a podle něj jde o svět, který nemá žádné hranice. Digitální umění vytvořeného s asistencí AI je na vzestupu a potřebná je pouze naše kreativita, která navede „slepé ruce“ umělé inteligence.