Módních trendů ve stravování koluje na sociálních sítích nespočet. Nejnovějším hitem je zřejmě konzumace syrového masa. Dokazuje to chlápek, který na svém instagramovém profilu s názvem Raw Meat Experiment každý den zveřejňuje videa, ve kterých si pochutnává na tepelně neupravených kuřecích prsou nebo steacích. K tomu si dopřává hektolitry nepasterizovaného mléka a syrová vejce. Vysvětluje to tím, že chce vyzkoušet, co s jeho tělem syrová strava udělá. Nejde však o jediný důvod.

Muž na sociální síti zveřejnil například video, ve kterém zamířil do supermarketu v Kalifornii, vybral si kus masa a hned namístě ho snědl. V jiných příspěvcích si pak dopřává syrové mleté maso, vepřový mozek nebo játra.

Tento způsob stravování praktikuje už osmdesát dní. V posledním zveřejněném videu si pochutnává na syrovém lososovi. „Doufám, že máte skvělou neděli. Slunce zatím neexplodovalo, proto je dnešní den asi tím nejlepším, jaký jsem kdy zažil. Na snídani jsem si dal lososa. Myslím si, že losos je zdravý, protože ho milují i medvědi. Ještě nikdy jsem v nemocnici neviděl divokého medvěda, a proto předpokládám, že se musí mít dobře. Sní množství ryb a pár měsíců spí v díře. To nezní špatné,“ napsal k příspěvku na sociální síti. „Po tom, kolik jsem snědl mletého hovězího masa a začal si pochutnávat na lososovi, je to skvělá změna. Jezení ryb je jako sladký bonbón,“ doplnil muž.

Jezení masa je levnější

„Vzhledem k nízkým nákladům, jednoduchosti konzumace a nahromadění potřebných kalorií, které se rychle vstřebávají, mi tahle strava přináší dokonalý požitek. Kdybych jedl burrito, které má zhruba 1000 kalorií, tak uvařené maso v něm má tolik výživných látek jako to syrové. Pokud ale jeho obsah z 90 procent tvoří zelenina, kterou tělo nedokáže pořádně strávit, nejde o žádnou výhru,“ vysvětlil muž důvod svého chování. „Zaplatil bych 13 dolarů za den a v průběhu něj bych měl problémy s trávením a větry, což sice zní zábavně, ale není to tak efektivní,“ pokračoval.

Chlápek dále prozradil, že v průběhu svého života vyzkoušel hned několik dietních režimů. V minulosti si údajně myslel, že je úplně normální, pokud se po snědení jídla cítil hrozně. Poté si však uvědomil, že cestou ke změně je změna jídelníčku.

Nejprve byl deset let veganem, následně však prý chtěl zjistit, zda se nebude cítit lépe po konzumaci syrových steaků a vajec. Muž přiznal, že dramatický obrat ve stravování v jeho těle nejprve způsobil velkou neplechu, po čase si však údajně zvykl.

Do diskuze pod jeho příspěvky se zapojili i někteří lékaři. Ti podobně smýšlejícím lidem doporučují, aby se ujistili, že je maso čerstvé a koupené od prověřených zpracovatelů. Samozřejmostí by mělo být, že jej sní co nejdříve po zabití zvířete.