Onemocnění covid-19 údajně může negativně ovlivnit velikost penisu. Informoval o tom deník New York Post. Tvrdí to muž, kterému se prý po překonání koronaviru zmenšila chlouba o téměř čtyři centimetry. Existenci tohoto postcovidového syndromu potvrzují i někteří lékaři.

Muž po třicítce si postěžoval tvůrcům podcastu How To Do It, že se jeho penis zmenšil o 1,5 palce, což je 3,81 centimetru. Stát se tak mělo po překonání onemocnění covid-19, kterým se nakazil loni v červenci. Po návratu z nemocnice měl prý také problémy s erekcí.

„Díky lékařům se problémy s erekcí zlepšily, zůstal ale jiný problém. Před nemocí byl můj penis nadprůměrný. Ne obrovský, ale určitě větší, než je běžné. Ztratil jsem však téměř čtyři centimetry a teď je spíše podprůměrný,“ napsal nešťastný chlapík. Lékař mu vysvětlil, se jeho přirození zmenšilo kvůli problémům s cévami.

Urolog Charles Welliver popsal, že i když se tento problém objevuje velmi zřídka, covid-19 skutečně může ovlivnit velikost mužského přirození. „Kromě respiračních příznaků se mohou objevit i vaskulární, tedy cévní. Mužům, kteří mají nějaký čas problémy s erekcí, se může stát, že se jim zmenší penis,“ vysvětluje lékař.

Jeho tvrzení podporuje i uroložka Ashley Winterová. „Hlavní příčinou je endoteliální dysfunkce. Znamená to, že buňky ve vašich cévách nefungují správně, což může ohrozit několik vašich orgánů. A protože pro erekci je podstatné proudění krve, když je problém s cévami, můžete mít se ztopořením problémy,“ prozradila.

Stav však nemusí být nezvratný. Lékařka poradila, že v případě problémů s erekcí mohou muži sáhnout po lécích, vakuové pumpě na penis nebo se svou chloubou dělat „kliky“. Podle jejích slov je několik možností, které mohou muži dělat doma, aby se jim délka penisu vrátila zpět, takže není potřeba ztrácet naději. Než ale s čímkoli začnete, je potřeba se poradit s lékařem.