Známý český výrobce zmrzlin mění název svého legendárního výrobku. Tímto krokem chce vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a jejími obyvateli. Ruská zmrzlina tak nově ponese jméno Ukrajinská. Prvním krokem je přelepení slova „Ruská“ samolepkou „Podporujeme Ukrajinu“. Tuto změnu podle firmy zaznamenají zákazníci během několik dnů.

„Touto změnou chceme vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a s jejími obyvateli. Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je,“ prozradil webu yookee.cz Prokop Volf ze společnosti Bidfood, která je výrobcem zmrzliny.

Rozhodnutí změnit obal legendární zmrzliny podle něj padlo hned v první den ruské invaze na Ukrajinu.

„Dnes jsme ve všech našich skladech zahájili přelepování samolepkami vyjadřující podporu Ukrajině původní název Ruská,“ poznamenal ve středu Volf. „Věříme, že to čeští zákazníci cítí stejně jako my. V současné době je potřeba i takovýchto gest,“ dodal.

Ukrajinská zmrzlina v novém obalu se pak podle firmy dostane do obchodů již na začátku dubna. „Vizuál je již hotový a obaly se vyrábějí,“ doplnil Volf.

Prima zmrzlina / se souhlasem

Ukrajinská zmrzlina | FOTO: Prima zmrzlina / se souhlasem

Původně Ruská zmrzlina se vyrábí v Česku již od roku 1992 na výrobní lince dovezené z Litvy. Populární je především v České republice, na Slovensku, v Litvě, na Ukrajině, v Rusku nebo v Arménii.