Válkou sužované Ukrajině se v posledních dnech snaží pomáhat mnoho států i firem. Výjimkou nejsou ani některé celebrity. Zpěvák David Koller, který je známý především z populární kapely Lucie, vyrazil pomáhat na slovensko-ukrajinskou hranici.

„Situace je natolik vážná, že jsem nevydržel sedět doma. Půjčili jsme si se ženou dodávku a jedeme na hranice pomoct lidem, kteří utíkají před Putinovým peklem. Pokud máte příbuzné nebo známé, kteří potřebují vyzvednout na slovensko-ukrajinských hranicích a přivézt do bezpečí, napište mi sem,“ vzkázal v sobotu dopoledne Koller na Instagramu.

V odpoledních hodinách už fanoušky na sociální síti informoval přímo z cesty. Jsme na cestě. Pokud chcete taky vyrazit pomoct, nepouštějte se do toho bezhlavě. Po cestě se pak tvoří kolony a je potřeba udržet ty nejdůležitější cesty průjezdný. Jsou připravený vlaky a první uprchlíci už pomalu přijíždí, ale pořád jsou potřeba další dobrovolníci – jen ne vždy nutně přímo na hranicích,“ napsal známý zpěvák. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Koller (@davidkollerofficial)

Zároveň ve videu vyzval k pomoci také ostatní. Pokud chcete také pomoct, podívejte se do skupiny ‚Jedeme na slovensko-ukrajinské hranice‘. Tam stačí vyplnit jeden krátkej formulář a pak se s vámi přímo spojí organizátoři týhle iniciativy. Je potřeba pomáhat nejenom přímo na hranicích odvážet lidi do bezpečí, ale taky s ubytováním, nákupem zásob nebo překládáním. Teď je důležitý se co nejlíp zkoordinovat, aby pomoc byla co nejefektivnější,“ dodal Koller.