Češi jsou národem vtipálků a je o nich známo, že si dovedou udělat legraci z jakékoli události. Jen chvíli poté, co se v úterý objevily šokující informace o plánované cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, zaplnilo sociální sítě množství vtipů a koláží. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší z nich.

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) čelí od úterý podezření, že jeho plánovaná cesta do Ruska, kterou vydával za kamufláž před oznámením útoku ve Vrběticích, měla ve skutečnosti jiný cíl. Podle zjištění webu Seznam Zprávy chtěl do Moskvy odjet s plánem vyměnit mezinárodní skandál související s útokem za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnil vrcholný politický summit prezidentů Joe Bidena a Vladimíra Putina.

Část opozice proto Hamáčka vyzvala k demisi. „Jan Hamáček by měl hned rezignovat, nemůže vést ministerstvo, které je zodpovědné za bezpečnost lidí. On naopak bezpečnost občanů přímo ohrožuje,“ vzkázal například šéf občanských demokratů Petr Fiala. „Ministr vnitra chce vykšeftovat bezpečnost země a zahlazení teroristického útoku za nějaké pochybné vakcíny. To je jak příběh z nějaké rozvojové země řízené dobrodruhy, ne ze suverénní demokratické země uprostřed Evropy,“ doplnil předseda ODS.

Ministr Hamáček tvrzení Seznam Zpráv důrazně odmítl, je podle něj plné lží a spekulací. Žádný výměnný obchod s Ruskem prý nikdy neplánoval. „Tyto ničím nepodložené spekulace poškozují zájmy České republiky a nahrávají zájmům cizí moci,“ prohlásil.

Tajné služby podle Hamáčka o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích informovaly své adresáty 7. dubna a ve stejnou chvíli jim sdělily, že s informacemi pracují některá média. Podle Hamáčka je tak konstrukce novinářů nesmyslná, protože údajně neměl Rusům co nabídnout ani slíbit.

I přesto internet okamžitě zaplnily vtípky na účet Jana Hamáčka. V redakci yookee.cz jsme pro vás vybrali to nejlepší ze sociálních sítí:

Narazili jste na lepší vtípek? Pošlete nám ho na info@yookee.cz nebo do zprávy na našem Facebooku.